X
 12.04.2017 Живот

Ученик со аутизам објаснува што всушност е аутизмот

autizam

Април е национален месец за подигање на свеста во врска со аутизмот во Америка. Пред неколку години, младиот Мајкл со помош на неговиот наставник Џон Лозано го направи едно од најмоќните видеа, раскажувајќи ја приказната за тоа како го гледа светот.

Се надеваме дека ова видео ќе ви помогне подобро да го разберете аутизмот и лицата со аутизам.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот