X
 28.04.2017 Култура

Летни блокбастери кои треба да ги погледнете

Летната филмска сезона вообичаено е предвидлива. Сите се возбудуваме за големите филмови кои доаѓаат, а очекувањата ни се навистина големи. А потоа доаѓа премиерата на филмовите, поголемиот дел од нив се лоши и тоа е тоа.

letni
Фото: Warner Bros

Но, поради некоја причина, се чини дека 2017 година ќе биде исклучок. Можеби затоа што на некој начин, 2017 изгледа помалку предвидлива. Возбдуливоста и нетрпението се прилично високи со филмови за кои сите ние очекуваме да бидат лоши („Transformers“, „King Arthur“, „Dark Tower“), очекуваме да бидат одлични („Guardians of the Galaxy“, „Alien: Covenant“, „War for the Planet of the Apes“) и немаме апсолутно никаква идеја како ќе излезат („Mummy“, „Spider-Man: Homecoming“, „Valerian“).

За да ви помогнеме, ви ги претставуваме летните филмови на 2017 година.

Guardians of the Galaxy Vol. 2King Arthur: Legend of the Sword


Alien: Covenant


Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales


Wonder Woman


Captain Underpants


The Mummy


Spider-Man: Homecoming


War for the Planet of the Apes


Atomic Blonde


Annabelle: Creation


Terminator 2 3D


Despicable Me 3


Amityville: The Awakening


Transformers: The Last Knight


Cars 3

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура