X
 26.05.2017 Економија

Причини зошто да купувате онлајн на www.sportvision.mk

Модерниот живот ни донесе и модерен начин на купување. Поради многуте предности сè поголем е бројот на луѓe кои купуваат преку интернет. Можноста за купување „во пижами со кафе во рака” е само една од причините зошто луѓето почнуваат да го користат овој начин на купување. Покрај удобноста, ниските промотивни цени, различноста и малите трошоци, преку онлајн купување сме заштитени од т.н импулсивно купување – купување кое на некој начин ни се наметнува во продажниот простор. Во таа смисла, интернетот ни донесе вистинска револуција и го промени и самиот начин на купување.Sport Vision, како лидер на пазарот за спортска облека, обувки и опрема, забрзано ги следи овие трендови преку својата онлајн продавница www.sportvision.mk. Притоа, своите производи им ги доближи на македонските граѓани, правејќи ги достапни во секое време. Бенефитите од онлајн купувањето се огромни. Покрај купување 24/7 преку компјутер, телефон, или таблет, секогаш се присутни со специјални промоции и одлични цени. Сигурноста и заштитата при купувањето се едни од приоритетите на компанијата, а плаќањето може да се изврши во готово при достава, или онлајн при нарачување. Испораката е бесплатна низ цела Македонија.Затоа не чекајте, посетете ја www.sportvision.mk, регистрирајте сè, одберете го Вашиот омилен модел и добијте го производот полесно од кога и да било.

Почуствувајте ја промената, регистрирајте се веднаш!

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија