X
 30.05.2017 Култура

Како изгледаат матурантите во Русија?

Ова време од годината е резервирано за матурски прослави. Повеќето ученици во Русија ќе матурираат во мај, па традиционалната церемонија се одржува во цела земја. За разлика од другите словенски земји, таму постои дрес код, според кој мора да носат формални фустани и училишни униформи.

девојки


ГАЛЕРИЈА
Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура