X
 07.07.2017 Култура

Необјавенa снимкa - првиот спот на „Нирвана“

Американецот Мајк Зиеглер на својот канал на „Јутјуб“ објави снимка од младиот Курт Кобејн и „Нирвана“ од 1988 година. Се чини дека тоа е нивниот прв спот.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура