X
 22.02.2015 Култура

Зошто Нил Патрик Харис е совршениот водител на Оскарите?

Како што веќе сите знаеме, Нил Патрик Харис ќе биде овогодинешниот домаќин на овогодинешните Оскари.

 

оскари


Зошто? Затоа што тој е совршен за оваа работа. Освен што е огромна ѕвезда, тој е и неверојатен изведувач и комедичар и најквалификуваната личност којашто треба да ја наследи Елен Деџенерес.

Во чест на неговата претстојна слава, еве што треба да знаете за него.

1. Кога Нил Патрик Харис ги презентира Оскарите, очекувајте ваква кореографија.

 

2. Исто така, тој е одличен пејач.


3. Доколку не го следите на Твитер, тогаш пропуштате многу.

4. Го глумеше леген-(чекајте)-дарниот Барни од „How I met your mother“

5. Неговата автобиографиска книга е леген-(чекајте)-дарна!

6. Затоа што само тој може да биде морничаво секси.

7. Затоа што фотографијата од неговата венчавка со Дејвид Буртка беше ретвитана над 100.000 пати.

8. Затоа што, во суштина, тој е мачка.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура