X
 19.04.2016 Култура

Филмови кои би можеле да станат класика

Доколку го употребите терминот класика во контекст на филмовите ќе наидете на прилично „лизгава подлога“, бидејќи оваа категорија зависи од голем број на фактори како што се квалитетот, влијанието врз културата, технолошкиот развој и така натаму.

 

филм


Но, секој постојано го поставува истото прашање: Кои филмови снимени неодамна, во иднина би можеле да се најдат на листата на класика. Еве што ви нудиме во продолжение.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура