X
 31.08.2017 Забава

Бесценето - изгледот на првачињата пред и после првиот училиштен ден

Дали се сеќавате на вашиот прв училишен ден?

deca

Веројатно се сеќавате дека сте чувствувале голема трема, но и возбуда и радост - сè до моментот кога сте влегле во училницата и сте виделе што ве чека.

Истото разочарување после средбата со реалноста им се случило и на овие деца чии родители ги фотографирале пред и после првиот училиштен ден.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава