X
 20.05.2015 Забава

Седумте фази на несоницата

Секој студент во помала или поголема мера, се соочил со несоница. Испити, многу материјал, притисокот да ги положи сите испити и секојдневниот стрес се само некои од причините зошто имаме проблем со спиењето.

 

nesonica


Кои се седумте фази на несоницата. Можете да се препознаете? - Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава