X
 01.10.2017 Живот

Едноминутна техника за заспивање

spienje

Дајте му три минути на д-р Андреј Веил и тој ќе ве научи едноминутна техника за заспивање.

На видеото подолу, овој гуру на алтернативната медицина ве води низ методот на дишење наречен 4-7-8. Како што вели: „Речиси не е потребно воопшто време, не е потребна опрема и може да биде направено насекаде“.

Откако ќе ја усовршите, можете да ја користите оваа техника за намалување на нивото на анксиозност, да се соочите со моментите на напнатост и да се справите со желбата да јадете.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот