X
 23.10.2017 Уметност

Најскапите уметнички дела некогаш продадени

уметнички дела

Постојат луѓе, собирачи кои се спремни да потрошат неверојатна сума на пари за да речат дека поседуваат парче уметност. Некои тоа го прават со часовници, други со автомобили, трети со вино. Во продолжение се најскапите уметнички дела некогаш продадени.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност