X
 29.10.2017 Здравје

„Во следната деценија повеќето видови рак ќе може да се излекуваат“

Во интервју за „Футуризм“, на светскиот саем „Нано“, Ар Џеј Кирк, извршен директор на биотехнолошката компанија „Интерксон“, дискутира за тоа каде моментално се наоѓаме во однос на биоинженерството и како оваа наука ќе го трансформира светот.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје