X
 13.11.2017 Забава

Запознајте го Лукас, неодоливиот пајак во кој ќе се вљубите

pajak
Фото: YouTube

Дури и ако мразите пајаци, ќе го засакате овој. Џошуа Слиз создал кратка анимација и го замолил неговиот внук Лукас да го позајми гласот за анимираниот пајак.

Крајниот резултат е одличен, а се надеваме дека „Пиксар“ ќе го забележи ова интересно дело и ќе го претвори во цртан филм.

„Ова е тест-анимација на ликот на кој работев. Јас стојам зад дизајнирањето, моделирањето, анимацијата и осветлувањето“. Во продолжение можете да го погледнете видеото, што дефинитивно ќе ја излекува вашата арахнофобија.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава