X
 17.12.2017 Уметност

Прогласените најсмешни фотографии од дивиот свет за 2017 година ќе ви го разубават денот

фото

Наградите за најсмешни фотографии од дивиот свет се одржуваат со цел да се подигне свеста за конзервацијата на дивиот свет уште од 2015 година, а секоја година натпреварот расте и станува сè попопуларен. „Оваа година натпреварот доживеа вистински успех, квалитетот на фотографиите е значително подобрен, а имавме апликации од многу земји“, вели фотографот Пол Џонсон-Хикс, еден од основачите на натпреварот.

И додека несмасните орли и симпатичните хрчаци навистина ќе ви го разубават денот, не треба да се заборави за каузата. Организаторите ги покануваат сите да ја ѕирнат нивната веб-страница и да го прошират зборот за зачувувањето на дивиот свет. Во продолжение погледнете ги победниците.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност