X
 11.04.2017 Забава

Интересни идеи за уникатни велигденски јајца

jajac

Пристигнува еден од најголемите христијански празници - Велигден, а со тоа и бојадисувањето на велигденските јајца. Кај нас традиционално, велигденските јајца се бојадисуваат црвено, иако не постои правилен начин за нивно украсување.

Креативните луѓе пронашле доста креативни начини за нивно бојадисување, па ви нудиме интересни идеи за нивно украсување.

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава