23.02.2023 Забава

Јапонска компанија дизајнира вреќа за носење која ќе ви овозможи да се одморите каде било

Без разлика дали работите од дома или трчате низ град цел ден, секогаш е убаво да се одморите, макар и накратко. Сепак, понекогаш може да биде тешко да се најде вистинското место за удобно сместување.

Зарем не би било убаво да си најдете удобно место без разлика каде се наоѓате? Токму тоа е целта на јапонската компанија „Ханалоло“. Компанијата го понуди своето совршено решение - вреќа за носење за да можете да легнете и да се одморите каде и да сте.

1

„Ханалоло“ е компанија позната по создавањето различни видови вреќи, перници и лежалки. За дополнително да ја поттикне свесноста за брендот, раководството ги нарачало овие вреќи за своите вработени пред околу 10 години. Така, клиентите се заинтересирале и прашувале за вреќите. Компанијата размислувала за тој чекор, но се плашела дека производот нема да успее.

Но неодамна ги претстави овие вреќи, кои се достапни во три големини: мали, средни и големи, во четири бои: зелена, крем, кафена и црна.

Извор: Mymodernmet.com
Фото: