X
 09.02.2017 Забава

Фотографии кои докажуваат дека анимираните филмските ликови живеат помеѓу нас

Кое девојче не сонувало да стане Дизни принцеза? Пепелашка, Снежана, Малата сирена, Рапанзел - сами изберете. Но, за некои луѓе, судбината имала други планови. Без разлика дали сакале или не, тие имаат неверојатни сличности со анимираните филмски и тв ликови.

филм

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава