X
 17.08.2021 Живот

Светот во поинакво светло - Најдобрoто од најголемиот светски фотонатпревар

Организаторите на најголемиот светски натпревар за фотографии ги објавија првите фотографии.

Пријавени се околу 660.000 фотографии од аматери и професионални фотографи од целиот свет, кои ќе бидат дел од фотонатпреварот „CEWE“ на тема „Нашиот свет е прекрасен“. Победниците ќе бидат објавени на настан во Берлин на 16 септември.

Овие десет фотографии влегоа во потесен избор, а секоја од нив се натпреварува во различни категории. Токму овие фотографии ве подготвуваат за она што следува, а можеби ќе бидат инспирација за вие самите да направите убава фотографија.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Newschainonline.com
Фото: CEWE Photo Awards
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот