X
 01.01.2018 Култура

„Пријатели“ доаѓаат на „Нетфликс“?

нетфликс
Фото: Getty Images/Twitter

„Нетфликс“ е местото каде што може да се пронајдат сите култни тв серии - „Brekaing Bad“, „Peep Show“, „Gavin and Stacey“ и многу други, а има и многу нови тв серии како „Stranger Things“, „Rick and Morty“.

Секако, недостасува една од најкултните серии.Досега, „Пријатели“, една од најпопуларните серии на сите времиња не се емтиуваше на овој сервис. Но вчера, „Нетфликс“ на својот „Твитер“ профил со интересен пост во духот на „Пријатели“.

Во случај да не сте упатени, вкави се сите наслови од епизодите на „Пријатели“ - „The One wih The Monkey“, или „The One with Rachel's Sister“.

Оваа порака ги возбуди интернет корисниците и корисниците на „Нетфликс“.

Иако „Нетфликс“ допрва треба да излезе со официјална потврда дека „Пријатели“ пристигнуваат на платформата, нивниот твит е силна индикација дека тоа е вистина.
Подготвил: Тамара Гроздановски
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура