X
 18.02.2015 Наука

Колку долг може да биде еден германски збор?

Германскиот јазик е познат по неговите долги зборови, но дали знаете колку долг може да биде еден збор? Триесет букви? Четириесет? Педесет? Погоре. Зборуваме за многу повеќе. Но, која е границата? Видеото кажува многу повеќе.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука