X
 02.03.2015 Култура

Најдобрите компании за пракса во 2015 година

„Glassdoor“, веб страна која им овозможува на вработените да ги рангираат и рецензираат нивните работни места, објави листа на 25 најдобри компании за практиканство.

 

fb


Половина, односно 10 компании се наоѓаат во технолошката индустрија, вклучувајќи ги Google и Yahoo - ова е индикација кон што се насочени денешните студенти и дипломци.

ТУКА можете да ги погледнете најдобрите 10.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура