X
 18.03.2019 Живот

Роналдо, Нејмар и Мбапе му се омилени фудбалери на 9-годишниот Ренато. На добар пат е за да ги достигне

Ако продолжи да биде вреден и ако го следи среќата, несомнено е дека ќе го гледаме на големите фудбалски стадиони. Деветгодишниот Ренато Амет од Скопје можеби е уште мал, но вели дека веќе има зацртана цел – да биде фудбалер. Редовно тренира, а за најголем успех ја смета поканата од школата на Ла Масија во Барселона, во која тренираше со тамошните деца, како и сите освоени дипломи и медали. Сега со возбуда се подготвува за нов, голем предизвик за почетокот на летото.

Прочитајте повеќе на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот