X
 18.09.2019 Живот

Работи што се вообичаени во Јужна Кореја, но вас ќе ве изненадат

Не само што Јужнокорејците ја знаат тајната за вечна младост (инаку, како би можеле да изгледаат како 25-годишници, а всушност имаат 60 години?) туку знаат и како обичните работи да ги направат побрзи, побезбедни и полесни. Дали постојат други места во светот каде што има меки столпчиња на патиштата, чорапи за прстите од нозете или очила за најмрзливите луѓе?

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот