X
 12.08.2017 Живот

Извонредни фотографии од секојдневниот живот во Северна Кореја

Фотографот Ед Џоунс поголем дел од годината поминал во Северна Кореја, правејќи фотографии од масовните воени паради и пропагандни настани, како и од секојдневниот живот на улиците на Пјонгјанг.

северна кореја

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот