X
 19.11.2021 Живот

Техномаркет - секогаш во чекор со новите технологии

Светот живее во постојано менување. Промените се дел од секојдневието. Техномаркет е компанија која речиси 25 години се грижи да се задржи чекорот со новите технологии нудејќи ги на пазарот производите од најдобрите светски брендови.

Техномаркет со појавата на македонскиот пазар, на прво место ги става потребите на потрошувачите, разбирајќи ја потребата од висок квалитет, пристапни цени и голем број поволности за купувачите.

Чекорејќи во слух со новите иновации, Техномаркет прерасна во бренд кој на пазарот се истакна како промотор на најсовремената технологија во областа на апаратите за домаќинство, црната (ТВ, аудио, видео) и белата техника, како и ИТ-производите.
Од само една продавница во Скопје во 1997 година, брендот Техномаркет денес е блиску до сите граѓани низ земјата, со отворени 19 продажни салони и континуирано проширување и подобрување на своите услуги, сопствена логистичка мрежа и онлајн продавница. И она што е најважно, и понатаму на прво место се потребите на купувачите и квалитетот на услугите.Технологијата денес не е само алат или предмет кој го употребуваме во секојдневието, таа станува составен дел од животот. Технологијата денес има персонален карактер и купувачот со неа има личен однос, повеќе од кога било во минатото. Денес на пазарот има сѐ повеќе паметни уреди. Токму поради овие причини, во Техномаркет особено се води грижа персоналот да биде секогаш одлично обучен и подготвен да им ги даде сите неопходни одговори на купувачите, споредувајќи ги карактеристиките на моделите од различни брендови, притоа овозможувајќи им на купувачите вистински избор.

Мобилни телефони, лаптоп компјутери, слушалки, таблети, машини за перење, фрижидери, шпорети, телевизори, фен, пегли, се само дел од уредите без кои не би можеле да го замислиме секојдневието.

Денес во продажните салони на Техномаркет можат да се најдат апаратите за домаќинство од познатите брендови Samsung, Liebherr, Philips, Sony, Panasonic, Electrolux, AEG, NEO, Indesit, Hotpoint Ariston, Rowenta, Tefal, Krups и многу други.
Брендот Техномаркет овозможува оригинална гарантна карта од производителот, истовремено брз и ефикасен сервис на своите производи, како и оригинални резервни делови со што ја зацврстуваат сигурноста на своите купувачи.

Техномаркет ја негува својата политика за квалитет и се стреми кон целосна посветеност на целите и креирање задоволни потрошувачи.
Дека квалитетот на услугата е на прво место потврдуваат и меѓународните бизнис-награди и признанија.Техномаркет е добитник и на наградата Best Buy од самите потрошувачи со истражување спроведено од швајцарската агенција Iceritas за соодносот меѓу квалитетот и цената.

Истата оваа меѓународна асоцијација со седиште во Цирих , Швајцарија, на брендот Техномаркет, му ја додели престижната награда „Costumer Friend – Dedicated to Excellence“, награда која се доделува на компании кои се докажани на пазарот и имаат врвен однос со своите клиенти и потрошувачи.
Модерниот начин на живеење овозможува брз пристап до информациите, и додека го пиете утринското кафе на вашите социјални мрежи може да ги дознаете сите промоции и попусти на производите во Техномаркет, а со големиот избор на поволности за плаќање може да го распоредите сопствениот буџет.

Плаќањето во Техномаркет може да биде на кредит, со кредитни картички, или пак преку синдикална продажба на рати.
Доколку не сакате да го напуштите својот топол дом, купувањето може да го направите и од дома, преку онлајн продавницата на Техномаркет, каде што исто така оваа компанија е водечка и уште од самиот почеток поставува стандарди како во изгледот на страната така и во нејзината функционалност.Екстремните попусти за Black Friday станаа препознатливи за брендот Техномаркет. Како што тоа се прави во светски познатите синџири на продажба, така и кај нас, на крајот од месец ноември, а во пресрет на божиќните и новогодишните празници цените на производите во ТЕХНОМАРКЕТ вртоглаво опаѓаат.
Пристапните цени, врвната услуга и поволностите при купување ќе го направат овој Black Friday розов и весел за сите што ќе одлучат да го поминат во продажните салони на Техномаркет.

За први да ги дознаете новите акции, промоции и попусти следете ја официјалната страница, како и Facebook и Instagram профилите на брендот ТЕХНОМАРКЕТ.

https://tehnomarket.com.mk/
https://www.facebook.com/TehnomarketMakedonija/
https://www.instagram.com/tehnomarket_makedonija/

(Комерцијална објава)
Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот