X
 19.12.2018 Забава

Два балкански града меѓу најатрактивните за посета во 2019

Туристичката интернет-страница „Лоунли планет“ објави топ-листа со 10 најатрактивни града за посета во претстојната 2019 година.

На прво место е Копенхаген, Данска, втор е Шенжен, Кина, а на трето место е Нови Сад – „српската Атина“, како што наведува порталот.

Следува целата листа:

1. Копенхаген, Данска;

2. Шенжен, Кина;

3. Нови Сад, Србија;

4. Мајами, САД;

5. Катманду, Непал;

6. Мексико Сити;

7. Дакар, Сенегал;

8. Сиетл, САД;

9. Задар, Хрватска и

10. Мекнес, Мароко.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава