X
 20.03.2015 Наука

Што ја одредува бојата на вашата коса?

Постојат многу варијации кога се работи за бојата на човековата коса. Кое е физичкото објаснување за разликата? Зошто ја имате токму таа нијанса на косата?

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука