X
 20.03.2020 Живот

Фотограф ги доловува необичните моменти на дивите животни и создава прекрасни фотографии

Џулијан Рад е необичен фотограф кој создава уметнички дела со најнеочекувани херои. Неговите модели никогаш не позираат и не ги слушаат неговите инструкции. Тие едноставно си го живеат животот и токму ова ги прави неговите фотографии уште поубави.


Извор: Bright Side
Фото: Instagram/Facebook
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот