X
 21.01.2017 Живот

Како правилно да возите на кружен тек?

Кружните текови се прават со цел да се зголеми сигурноста во сообраќајот. Меѓутоа, ако сте меѓу оние кои тешко се снаоѓаат во кружните текови, „Фолксваген“ преку едноставен гиф објаснува како се влегува, односно како од него се излегува.

gif
Фото: Reddit
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот