X
 21.01.2021 Забава

Еве како карикатуристите го одбележаа крајот на мандатот на Трамп

Џо Бајден стана 46. претседател на САД, заменувајќи го Доналд Трамп. На последниот ден на мандатот на Трамп, повеќе карикатуристи објавија цртежи што го одбележуваат овој ден и деновите што му претходеа.

Еве како политичките карикатуристи го испратија Трамп.

Автор: Мајкл Гротос
Извор: fastcompany.com
Фото: Twitter
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава