X
 27.01.2017 Култура

Кој се` присуствуваше на инаугурацијата на Доналд Трамп?

инаугурација

 

„CNN“ објави интерактивна фотографија на која може да се видат лицата скоро на сите луѓе кои присуствувале на инаугурацијата на Доналд Трамп во Вашингтон.


Оваа неверојатна фотографија е направена со помош на гигапиксел камера, „DSLR“ фотоапарат поставен на моторен трајпод кој континуирано прави фотографии во временски интервал од 10 до 20 минути. Фотографиите се во висока резолуција и споени даваат слика од 360° со која можете да си играте, да ја ротирате и да ја истражувате до најситни детали.

Благодарение на оваа технологија јасно можат да се видат лицата на сите луѓе кои присуствувале на инаугурацијата на новиот претседател. Скоро подеднакво чисто се гледаат и оние кои стоеле во последните редови пред Капитол.

Кој се` присуствуваше на инаугурацијата и што правел додека Трамп ја положувал заклетвата, можете да погледнете ТУКА.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура