X
 21.03.2019 Живот

Здравите ремек-дела на Весна Ѓурковска-Каеска

Приказните што петгодишниот Максим ѝ ги раскажува на својата мајка Весна Ѓурковска-Каеска завршуваат во неговата чинија. Мајмунчето од неговиот омилен цртан филм, полјаната на која јадел сендвич на Водно, вселената, месечината и ѕвездите... 

Погледнете ги на Деца.мк

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот