X
 21.08.2018 Забава

Работи што се постари од идните студенти

Неверојатно е тоа што студентите што треба да го започнат студирањето оваа есен се помлади од следниве работи, па така голема е веројатноста да не знаат за повеќето од нив.

- Филмот „Матрикс“;

- Анимираниот филм „Приказна за играчките 2“;

- Хитот на „Смеш Маут“ „All Star“;

- Неповторливиот „Титаник“ со кој плачеа генерациите

film

- Песната „Baby one more timе“ на Бритни Спирс

- „Нокиа 51 10“ - Едноставен за користење, а можеа да му се менуваат и маски

- Еврото - лидерите на земјите-членки на ЕУ се согласија за валутата евро, што излезе во 1999 година

- Слим Шејди

- „Say My Name“ на „Дестенис Чајлд“

- „Гладијатор“ на Ридли Скот
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава