X
 21.12.2015 Наука

Објаснување на црните дупки - од нивното раѓање до нивната смрт

Видео кое фрла поглед за тоа како црните дупки се формирани, од нивното раѓање па се` до нивната смрт. Доста поучно видео создадено од креативците од „In a nutshell“.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука