X
 22.02.2024 Живот

Како изгледаа маркетите во Југославија во 1970 година?

На фејсбук-страницата „Реставрација старих фотографија и видеа“ е објавено видео кое им го привлече вниманието на гледачите.

Во описот на видеото стои: „Како изгледаа супермаркетите во поранешна Југославија во 1970 година“, а видеото го реставрирал Слаѓан Грујичиќ.

Колкаво внимание привлече видеото, покажуваат 1.800 коментари, во кои луѓето пишуваат колку им фали старата Југославија. Но, секако, имаше и коментари со критики.

1

Извор: Telegraf.rs
Фото: Screenshot/Facebook
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот