X
 23.08.2018 Живот

„Трчав по бурек во 3 наутро“, „Ѝ ги лакирав ноктите“... Мажи на труднички маки

Мачнини, тромавост, саклет, бранови на жештини, често мокрење, промени во расположението, раздразливо однесување, киселини… Бременоста, иако среќен период во животот на жената, може да биде и мачна. Но, не им е едноставно ни на мажите. Деца.мк разговараа со наши сограѓани за тоа со што сè „се соочувале“ додека партнерките им биле бремени. Споделија интересни и симпатични ситуации.

Прочитајте ги ОВДЕ

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот