24.04.2020 Наша тема

Анкета за студенти: Имате ли онлајн-настава?

Пандемијата на коронавирусот што го зафати целиот свет целосно го промени образованието. Наместо во училница, часовите се одржуваат онлајн.

Н: Анкета за студенти: Имате ли онлајн-настава?

онлајн. Високото образование во Македонија е исправено пред голем предизвик. Стотици студиски програми, секоја бара различни методи на работа. На некој студент му треба само „Ворд“ или ПДФ-документ, презентација и „Зум“... но некој наставата треба да ја следи во лабораторија. Може ли да се организира онлајн-настава за секој студент и колку е таа квалитетна и во чекор со она што го прават универзитетите во светот. Студенти, ве молиме одговорете на кратката анкета „Како оваа криза се одрази врз вашето образование?“

Наша тема