X
 24.04.2022 Забава

Фотографии што докажуваат дека Јужна Кореја е сосема друг свет

Ако сакате да посетите кафуле полно со овци, ако сакате да одите на свадба што трае помалку од еден час или да нарачате пица со печена кокошка, тогаш треба да отпатувате во Јужна Кореја.

1

На пешачките премини често има шатори за да можат пешаците, особено постарите, да се одморат додека чекаат зелено светло.

2

Во Јужна Кореја има кафуле во кое живеат овци. Овците се пријателски расположени и слободно можете да ги гушкате.

3
Доколку нарачате пица во Јужна Кореја, со неа ќе добиете и пилешко.

4
Секако дека имаат и градинка за кучиња.

5
Продавница на тркала.

6
Имаат роботи на аеродромите.

7
Вака изгледа еден типичен училиштен ручек во Јужна Кореја.

8
Имаат очила за самопослужување со различна диоптрија на аеродром.

9
Додека се гради нешто во Јужна Кореја, се внимава на соседите така што нивните автомобили се штитат од прашина.

10
Книжарница во Сеул.

Извор: Index.hr
Фото: Index
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава