X
 24.06.2022 Забава

Ова е новиот најследен корисник на „Тик-ток“

„Тик-ток“ е една од најпопуларните социјални мрежи кај помладите генерации. Многу корисници се обидуваат да бидат популарни таму, а со години Чарли Дамелио беше корисничката со најмногу следбеници. Но, неделава тоа се смени.

Сега на врвот се наоѓа сензацијата на социјалните мрежи Каби Лејм. Тој е познат по своите верзии на „животни трикови“ во кој тој ги исмева нелогичните видеа за животни трикови. Во видеата, тој прави специфичен израз на лицето по кој стана познат. Него го следат дури 142,7 милион корисници на „Тик-ток“.

@khaby.lame After all, there's no harm in trying 🤣🙋🏿‍♂️🦵🏿 #learnfromkhaby #learnontiktok @tiktok ♬ suono originale - Khabane lame


На второто место сега е Чарли Дамелио со 142,3 милиони следбеници, а следува Бела Порч со 90,1 милион следбеници.

@charlidamelio here are a few of my favorite things for you to decorate, work, study, stay organized and everything in between from @Amazon #founditonamazon #amazon #ad ♬ Aesthetic - Tollan Kim


На листата од 10 најпопуларни корисници на „Тик-ток“ се и Адисон Ре, Вил Смит и Бурак Оздемир.

Извор: The tab
Насловна фотографија: Tiktok (printscreen)

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава