X
 24.10.2018 Здравје

Бременост - кои прегледи треба да се направат и кога

Посакуваната бременост е среќно исчекување за жените или паровите. Но со неа доаѓа и одговорност за редовни лекарски прегледи. Лекарите од Здружението на приватни гинеколози објаснуваат на кои прегледи треба да се јават жените чија бременост е без тешкотии. Кај оние со т.н. ризична бременост бројот на прегледи е поголем.

Прочитајте на Деца.мк кои прегледи треба да ги направат бремените жени и кога.
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје