X
 24.11.2023 Забава

Српско село организира забава поради пуштање во употреба на првиот банкомат

Српското село Каравуково, кое се наоѓа блиску до границата со Хрватска, добило банкомат, а тоа било причина за организирање забава.

Имено, на социјалните мрежи се споделуваат фотографии и видеа од забавата за донесувањето на првиот банкомат во селото. Банкоматот е на банката „Поштенска штедионица“.


На забавата присуствувале директорката на филијалата во Суботица, претседателот на извршниот одбор на банката, како и помошник-градоначалникот на општината Оџаци, во која се наоѓа селото.

Присутните ги забавувал бендот „Гарави сокак“.Извор: Klix
Насловна фотографија: Facebook
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава