X
 25.12.2018 Култура

Најдобрите фотографии поврзани со патување за 2018 година

2016 и 2017 година беа доста плодни за фотографите и понудија неверојатни фотографии поврзани со патувања. 2018 година не е исклучок. Судиите од натпреварот „Травел фотографер“ само што ги објавија победниците, а тие совршено ја портретираат прекрасната разновидност на нашиот живописен свет. Фотографи од 142 земји поднесоа повеќе од 20.000 фотографии за натпреварот, но само една од нив ја доби главната награда.

Стефано Пенсоти беше именуван за најдобар фотограф за патување за 2018 година за неговото неверојатно портфолио од осум фотографии, прикажувајќи како обичните граѓани се во интеракција со нивната околина низ неколку различни континенти.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура