X
 26.02.2021 Живот

Најубавите патеки за возење велосипед во светот

Низ светот има многу прекрасни патеки обожавани од велосипедистите. „Глобал сајклинг нетворк“ ги одбра најубавите 10 патеки на планетата, од патеки на шпански ридови до предели на Исланд.

Десетте најубави патеки за возење велосипед погледнете ги во видеото во продолжение.


Извор: Global Cycling Network/Youtube
Фото: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот