X
 26.07.2022 Образование

Факултет нуди студиска програма за инфлуенсери

Факултет во Охајо нуди студиска програма со која сака да ги привлече следните ѕвезди на социјалните мрежи.

Факултетот „Овенс“ во Толедо отворил програма за инфлуенсери, која е една од првите од овој вид во светот, според факултетот.

Програмата трае две години и предвидува курсеви за основи на програмирање, бизнис, визуелно раскажување и јавно говорење.

Студентите може да се запишат само на оваа студиска програма и да добијат сертификат или да ја комбинираат со друга во рамките на студиите.Извор: Insider
Насловна фотографија: Freepik
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование