X
 26.09.2018 Забава

Доказ дека Јапонија не е како другите земји

Јапонија, земја создадена од архипелаг покрај брегот на Источна Азија, е добро позната по својата единствена култура со која се гордее. Јапонците имаат одреден начин за извршување на работите, што може да изгледа чудно за некои, но оваа енергична и успешна нација може да ги научи другите нешто плус во врска со иновациите, имагинацијата, семејните вредности и почитувањето на другите.


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава