X
 26.10.2018 Живот

Андријана Јаневска: „Кај нас нема забрани за видеоигри. И јас играм со Димитар и Кристијан“

Деца.мк во соработка со Kaspersky ви ги пренесува искуствата на нашите познати личности и начинот како тие се справуваат и соочуваат со безбедноста на нивните деца на интернет. Пејачката, виолинистка и доцент на Факултетот за музичка уметност - Андријана Јаневска вели дека во нивниот дом нема строги ограничувања кога и колку долго Димитар и Кристијан можат да користат дигитален уред.

Приказната на Андријана прочитајте ја на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот