X
 27.03.2019 Живот

На професор му се смачиле истите прашања, па облекол маица со овој натпис и станал хит

Понекогаш професорите и наставниците имаат одлична смисла за хумор, а во ерата на социјалните мрежи голем број работи завршуваат на интернет. Веб-страницата „БазФид“ направила галерија фотографии што прикажуваат што се случува кога наставниците ќе се опуштат, а нивните шеги стануваат хит на интернет.

Пример за тоа е овој професор, на кој му се смачиле истите прашања, па за време на наставата ја покажал маицата со натписот: „Се наоѓа во наставната програма“.

Frustrated with the same old questions, my profeesor ripped off his shirt in the middle of lecture

Еден професор цел час предавал облечен како минион.

My professor taught the whole class like this from r/funny

Професор по физика одлучил вака да се облече за Ноќта на вештерките.

My physics professor dressed up for halloween

Натпис што се наоѓа на прозорецот од канцеларијата на професор по биологија.

Spotted in the window of a biology professor office at a community college. from r/funny

Професор по хемија инспириран од „Брејкинг Бед“.

My chemistry professor right now at this very moment! from r/funny

Професор кој мисли дека е комичар.

My professor thinks he's a comedian (Rochester, New York) from r/funny

Професор кој ја фатил оваа правописна грешка.

My film controversy professor just tweeted this. . .

Професор кој се појавил на денот на испитите во пижами, во знак на протест што испитите започнуваат толку рано (7:30 часот).

My professor showed up to our 7:30 a.m final in his pajamas to protest having finals that early.

Геометрија

Geometry

Последниот слајд од презентацијата на еден професор пред завршните тестови.
My professor's ominous last slide before final exams
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот