X
 27.03.2020 Забава

Алтернативна верзија на серијата „Пријатели“ за време на пандемија

Еден корисник на „Јутјуб“ создаде алтернативна верзија на серијата „Пријатели“ земајќи ја предвид моменталната пандемија на коронавирусот. Неговата верзија ги става главните јунаци во карантин. Видеото е наречено „Confinés“, што во превод значи „Затворени“.


Фото: Facebook

Се состои од исечени кадри од различни епизоди кои се споени така што да изгледа дека Рејчел, Моника, Фиби, Рос, Џои и Чендлер се изолирани за време на пандемијата. Во видеото може да го видите Чендлер како игра мал фудбал сам со себе, додека Џои се обидува, но не успева, сам да игра пинг-понг. 


Автор: Клеменс Мишалон
Извор: independent.co.uk

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава