X
 30.07.2023 Забава

Вештачката интелигенција покажа како би изгледале ликовите од „Симпсонови“ во реалноста

Досега видовме дека вештачката интелигенција е способна за многу работи. Сега таа ги замислила ликовите од популарната анимирана серија „Симпсонови“ како реални луѓе кои живеат во 2023.

Станува збор за дело на корисник на „Редит“, кој ја користел програмата „Мидџурни“ (Midjourney) за да ги илустрира ликовите на „Симсонови“. Резултатот бил објавен на „Редит“, а во објавата може да се видат 20 различни илустрации од ликови од серијата.

Според коментарите, ликот на Марџ е единствениот кој несоодветно го претставува ликот од серијата. Што мислите вие?

My take on the real life Simpsons
by u/Crows_HeadIC in midjourney


Извор: Indy100
Насловна фотографија: Reddit
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава