X
 27.06.2019 Образование

„Сите имаме свој отпечаток“ - деца со попреченост оставија свој отпечаток во МСУ

Педесетина ученици од неколку скопски основни училишта создаваа уметнички и дела од применетата уметност во рамките на едукативно-креативните работилници што се одржаа во Музејот на современата уметност, на Скопското кале. „Сите имаме свој отпечаток“ беше насловот на проектот во чии рамки беа опфатени основци со попреченост во развојот. Прочитајте повеќе на Деца.мк

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование